Świat widzi co innego w nas niż my sami

Nasze wewnętrzne poczucie wartości i godności rośnie wraz ze stażem, z wiekiem, z doświadczeniami, jest coraz większe, natomiast w oczach świata zewnętrznego - head hunterów czy potencjalnych pracodawców - nasza wartość rośnie tylko do pewnego momentu, a potem załamuje się ta ocena i spada, waha się, meandruje, jednak spada. Odczuwamy to boleśnie, nawet jak nadal zajmujemy wysokie stanowiska. Wielu z nas co i raz "sprawdza się" przystępując do jakichś rekrutacji, nawet bez zamiaru zmiany pracy i wtedy się dowiadujemy, że widzą w nas co innego niż my widzimy, i raczej mniej niż sobą reprezentujemy.


W Klubie Dyrektorów Finansowych "Dialog"  w listopadzie i grudniu biegnie cykl spotkań na temat osobistego kapitału zawodowego. Będą obszerne podsumowania, a na razie poddajemy pod Waszą refleksję dwa wnioski w pierwszego grudniowego spotkania w Warszawie:

1. Możemy mieć mega wiedzę i bogate doświadczenie, ale tak naprawdę liczy się tylko to, w czym jesteśmy ponadprzeciętni.

2. Warto ubiegać się tylko o te stanowiska, na które mamy 70-80% kompetencji. Bo właśnie owe brakujące 20-30% kompetencji to przestrzeń do naszego rozwoju. A pracodawca czy head hunter oceniając naszą osobowość powinien być spokojny, że mając wysoką zdolnośc i motywację do uczenia się, szybko te braki uzupełnimy.

Nie warto walczyć o stanowiska, które zgadzają się w 100% z tym, co już umiemy, bo szybko sie wypalimy.

Wyślij do mnie e-mail, gdy pojawi się nowy komentarz –

Musisz być członkiem Business Dialog, aby dodawać komentarze!

Dołącz do Business Dialog

Komentarze

  • Ważna jest też umiejętność nieustannego pokazywania (nie "udowadniania" tylko informowania świata;-) naszej wartości. Aby w momencie gdy stajemy do takiego "testu wartości" jakim jest rekrutacja, nasi rozmówcy wiedzieli o nas to, co wg nas powinni wiedzieć. Chociaż częściowo... Skąd? Z mediów, konferencji, rekomendacji, wcześniejszych kontaktów. Aktywność poza własnym biurem (w którym nieustannie udowadniamy swoją wartość;-) znów okazuje się niezmiernie przydatna.
Ta odpowiedź została usunięta.