Po pierwsze, odwaga!

Po pierwsze, odwaga!

„Wszystko jest energią” – i nie ważne już kto to powiedział, na pewno nie Einstein, choć niektórzy tak twierdzą. Tak się składa, że powiedział to jakiś dziwnie „nawiedzony” człowiek, ale może wcale ten Derryl nie jest taki nawiedzony? 😉

Wierzę w „moc energii”, którą każdy z nas ma w sobie. Od nas jednak zależy, jak tę energię wykorzystamy i czy w ogóle wykorzystamy.

Pozwolę sobie na małe podsumowanie 2023 roku, bo przecież piszę to w Sylwestra. Za kilka godzin będziemy otwierać szampana.

Dla mnie 2023 rok był rokiem odwagi. Za tym szedł spory ból egzystencjalny. Z niektórymi osobami, którym ufam, mogłam się tym podzielić i to było dla mnie ważne, bo dodawało mi sił. Dobrze jest mieć ludzi, którym można ufać.

Odważnie zostawiłam pracę, w której nie czułam się dobrze, mimo że była nieźle płatna.

Odważnie odmówiłam przyjęcia „nowej”, choć nie do końca nowej posady, na którą werbowano mnie i zachęcano już od września 2022 roku. Odważnie przeanalizowałam wszystkie „za” i wszystkie „przeciw” i odważnie powiedziałam sobie na głos – nie chcę tam iść, nie chcę tam pracować, muszę odmówić, chcę odmówić. Odmówiłam i poczułam ulgę. Zamknęłam za sobą drzwi, które wciąż były niedomknięte i „nawiewało” mi do głowy różnymi dylematami.

Odważnie postanowiłam wspierać swoją własną firmę w jej rozwoju, choć na co dzień zajmują się tym moi wspólnicy i pracownicy.

Moja aktywność otworzyła nam nowy projekt, który jestem przekonana, że zamkniemy fajną realizacją w pierwszym kwartale 2024. Aż chce się działać dalej.

Odważnie ogłosiłam „światu”, że dodatkowo chcę robić coś nowego niż w ostatnich latach robiłam i pojawiły się wspaniałe propozycje, które mnie, oczywiście, ogromnie jeszcze „tremują”, ale też dodają mi skrzydeł i energii.

To dzięki tej odwadze - za którą ciągle czają się jakieś wewnętrzne strachy – rozpocznę Nowy Rok 2024 z zapałem, entuzjazmem i ze wspaniałymi ludźmi, ale też z nowym projektem, który rozpoczynam już na początku stycznia.

Wszystko jest energią, którą możemy zmaterializować dzięki swojej woli i działaniu. Wszystko jest energią, dzięki której możemy kształtować swój świat, który chcąc nie chcąc jest też światem, który oferujemy innym w różnych konfrontacjach.

Dlatego  z całego serca życzę Wam wszystkim, którzy czytacie teraz mój tekst, ogromu dobrej energii i w Was samych, i tej oferowanej Wam przez innych. Taka energia daję siłę i odwagę. Doświadczyłam dobrej energii od kilku osób, więc wiem, co piszę.

Wierzę, że przepełnieni dobrą energią, razem możemy tworzyć fajne rzeczy. Wierzę, że te rzeczy mogą sprawiać, że świat będzie lepszy i dla nas jako ludzi, dla naszego otoczenia i środowiska, ale też dla naszych biznesów. Przecież te biznesy są częścią naszego świata.

Cieszę się, że kolejny rok pozostaję w Kapitule Klubu Dyrektorów Finansowych "Dialog". To dla mnie zaszczyt, móc wspierać naszą Społeczność, od której się uczę, dzięki której zmieniam czasami własny pogląd na jakąś sprawę, dzięki której mam sporo przemyśleń, ale też wiele nowych, cennych znajomości z prawdziwymi profesjonalistami i dobrymi ludźmi.

A tak nawiązując do Einsteina – to uważajcie na ciemną energię, ale też ciemną materię, która ponoć jest zimna 😉 Omijajcie z odwagą, to co „ciemne” i „zimne”, wszystko przez co nie czujecie żaru w sercu.

Życzę wszystkim odwagi, poczucia wolności, braku nudy i tego żaru w sercach na ten 2024 rok.

Ciepło Wam dziękuję moja Społeczności za ten wspólny 2023 rok, który za kilka godzin będzie już tylko wspomnieniem, ale za to jakże fajnym. Tyle wspólnych spotkań. Tyle też wyzwań nam stawiał 2023 rok, a mimo to byliśmy silni, odważni i wytrwali. Mimo to budowaliśmy swoje „światy”, niektórzy ratowali biznesy, inni je wzbogacali, dodawali im wartości. Będzie, co wspominać, kiedy się będziemy ponownie spotykać w Nowym Roku na konferencjach, spotkaniach i innych eventach.

Szczęśliwego Nowego Roku !!!

Wyślij do mnie e-mail, gdy pojawi się nowy komentarz –

Musisz być członkiem Business Dialog, aby dodawać komentarze!

Dołącz do Business Dialog

Komentarze

  • Dominiko, dziękuję i za komentarz i za życzenia sukcesów. Wszystko, co wybrzmiewa dobrą energią jest dla mnie bezcenne. Oczywiście liczę na spotkanie bezpośrednie i chwilę rozmowy. Pozdrawiam
  • Zainteresowała mnie niezwykle opowieść o doświadczeniach zawodowych i życiowych wyborach, jakie były Twoim udziałem w ubiegłym roku Małgorzato, a przede wszystkim wykazana "odwaga stosowana", która nie pozostała tylko definicją ani teorią lub opcją, ale wiodła prym we wszelkich decyzjach, które zapadły przed sylwestrowym podsumowaniem roku 2023. W materii energii spodziewam się z tej przyczyny, efektu kosmicznej synergii ze względu na bezsprzecznie budujące i motywacyjne oddziaływanie Społeczności Klubu Dyrektorów Finansowych Dialog. Możliwość spotkania z ludźmi o podobnych problemach lecz innych doświadczeniach pozwala wyzwalać pokłady kreatywności i siły niespotykanej w warunkach samotnej pracy. Osobiście gratuluję i życzę sukcesów w nowych projektach. Liczę, że grono dobrych ludzi wokół będzie się nadal powiększać i niebawem może spotkamy się bezpośrednio na wydarzeniu KDF.
  • Agnieszko - bardzo Ci dziękuję. Z pewnością będą z całych sił pracowała na te super-efekty ;)
  • Gratuluję ODWAGI! Trzymam kciuki za super-efekty ("super" wg Twojej unikalnej definicji!) :-)
Ta odpowiedź została usunięta.