Status zawodowy
Członek zarządu, Kierownik, Członek rady nadzorczej, Właściciel, Specjalista
Aktualna nazwa stanowiska
interim manager; czasami konsultant
Jestem uczestnikiem:
Facebook, GoldenLine, LinkedIn
Życiorys zawodowy w skrócie (im więcej informacji o sobie zamieścisz, tym łatwiej będziesz widoczny dla innych Uczestników serwisu)
Absolwent WE przy US /1984/. Przez 5 lat nauczyciel akademicki. Stała paktyka na stanowiskach kierowniczych spółek prawa handlowego, w tym w dużych podmiotach gospodarczych jak: Drobex Heintz czy Grupa Komfort. Od 1994 roku konsultant, doradca i interim manager w firmach prywatnych, ze szczególnym nastawieniem na procesy naprawcze w firmach zagrożonych upadkiem lub będących w kryzysie ekonomicznym albo zainteresowanych poprawą efektywności funkcjonowania. W tym czasie pełnione funkcje członka zarządu spółek prawa handlowego w łącznym wymiarze ca. 15-16 lat. Od wielu lat praktyk, a od kilku lat konsultant z zakresy Lean Management. Od 16 lat w stałej współpracy z Toyotą Motor Poland i Toyotą Bankiem Około 60 publikacji związanych ze specjalizacją zawodową w tym dotyczące Lean Management. Autor i prowadzący tematy szkoleniowe z zakresu specjalizacji zawodowej. Certyfikat Prince2. Certyfikat jakości usług SUS 2,0 Podmiot certyfikujący DEKRA. W przeszłości, przez 17 lat, biegły sądowy z zakresu innowacji przemysłowych i ekonomicznych aspektów prawa wynalazczego.
Komentarze
Jaka próba tego badania?
Panie Jerzy bardzo dziękuję za tę informację. Naprowadził mnie Pan na trop, który być może zadecyduje o moich kolejnych kierunkach myślenia. Znalazłem też osobistą stronę Profesora na Amazonie: http://www.amazon.com/Nassim-Nicholas-Taleb/e/B000APVZ7W/ref=sr_tc_...
Dziękuję też za rekomendację dotyczącą literatury i doceniam możliwość podzielenia się jej zawartością. Będę sie jednak lepiej czuł (sam ze swoimi myślami), gdy skorzystam bezpośrednio ze strony Profesora. W tym przypadku jego publikacje są dostępne i w porównaniu z inną literaturą fachową nie szokują cenami. Nie ma zatem realnej potrzeby korzystania z innych zasobów. Jako kontrprzykład mogę podać ceny książek związanych z produktami mojego pracodacy. Są to kwoty rzędu 50 - 70 Euro za sztukę. Jednak to jeszcze nic - ostatnio potrzebowałem takiej książki w języku rosyjskim... i znalazłem na Amazonie: za 550 USD! Oczywiście nie kupiłem. W tym przypadku, publikacje Profesora, to koszt rzędu 12 - 15 Euro dla Kindla. Ostatnio oscyluję pomiędzy dwoma poglądami: z jednej strony elektroniczne kopie powinny mieć możliwość wyporzyczania, ale ich czas życia powinien być kontrolowany. Z drugiej strony - dostęp do wiedzy powinien być bezpłatny. I na to drugie odpowiada coraz więcej platform typu Massive Open Online Course (MOOC), co bardzo mnie cieszy. Dziękuję jeszcze raz i serdecznie pozdrawiam DS.