Jacek Barcikowski opublikował(a) post na blogu
Zapraszam serdecznie wszystkie osoby związane z projektem Business Dialog do wzięcia udziału w niżej przedstawionym badaniu. Ma ono charakter naukowy i nie posiada  żadnych konotacji politycznych. Jego autorom zależy szczególnie na wypowiedziach…
Kwi 17, 2019
Jacek Barcikowski skomentował(a) na blogu Iwona D. Bartczak post Grzech człowieka bogatego - wersja uaktualniona
„Zgadzam się oczywiście z Twoją diagnozą. Prawie się zgadzam. Myślę jedynie, a nawet wiem z własnego doświadczenia, że utrata świetnie płatnej pracy nie musi wiązać się z problemami, o których piszesz. Powiem więcej, mając świadomość, że koniec…”
Wrz 17, 2017
Jacek Barcikowski skomentował(a) na blogu Maciej Młynarski post Początkiem biznesu jest problem i próba jego rozwiązania.
„Panie Jarku, Krew mi zmroziło na chwilę, gdy przeczytałem Pana komentarz, że: "Jestesmy blisko czasow, kiedy nie bedzie w ogole problemow, bo narzedzia z obszaru IT beda usuwaly je szybko i z chirurgiczna precyzja.  Po prostu bedzie coraz…”
Wrz 4, 2017
Jacek Barcikowski skomentował(a) na blogu Maciej Młynarski post Początkiem biznesu jest problem i próba jego rozwiązania.
„W mojej ocenie motorem biznesu i tego co nazywamy rozwojem gospodarczym nie są problemy ludzi, a ich przekonania. Coraz więcej decyzji zakupowych jest opartych właśnie o nie, a nie o racjonalne przesłanki. Oczywiście zakładam tu, że Maciek pisząc o…”
Sie 30, 2017
Jacek Barcikowski skomentował(a) na blogu Jerzy Fiuk post Biznes, a wyznawane wartości religijne.
„Sposób myślenia z ostatniego wpisu Iwony jest bliski mojemu, który zaprezentowałem niżej. Chodzi o skutki danego działania czy zaniechania działania pod takim czy innym wpływem. Religii, przekonań politycznych, innych. Dopóki nie szkodzą one innym,…”
Kwi 21, 2017
Jacek Barcikowski skomentował(a) na blogu Jerzy Fiuk post Biznes, a wyznawane wartości religijne.
„"Gdzie jest granica racjonalnych decyzji biznesowych, kiedy w grę wchodzą przekonania religijne?" Myślę, że pytanie nie jest właściwie sformułowane, czy też inaczej - nie ma na nie "racjonalnej" odpowiedzi... Moim zdaniem, trudno mówić o…”
Kwi 21, 2017
Jacek Barcikowski skomentował(a) na blogu Iwona D. Bartczak post Wstyd umysłowych
„Czytając post Iwony zadałem sobie pytanie, czy poruszony w nim problem dotyczy środowiska osób z business dialog, czy całego rynku pracy w Polsce? A że mam już taki nawyk, że wszelkie swoje opinie a także opinie innych staram się rozpatrywać i ew.…”
Wrz 6, 2016
Jacek Barcikowski skomentował(a) na blogu Iwona D. Bartczak post Strategiczny CFO - mit czy cel?
„A czy w ankietach było zawarte pytanie, czy firma w której pracuje dany respondent w ogóle posiada strategię i czy ją wdraża? Odsetek takich firm jest niewielki (pewnie kilka procent), więc być może zamieszanie z odpowiedziami zawartymi w sondażu…”
Wrz 5, 2016
Jacek Barcikowski skomentował(a) na blogu Iwona D. Bartczak post Uwięzieni w grze
„Teoria gier może być niewątpliwie ważną inspiracją do tworzenia i realizacji różnego rodzaju strategii - biznesowych czy prywatnych. To dział matematyki zajmujący się badaniem optymalnego zachowania w przypadku konfliktu interesów - a z tym mamy…”
Sie 16, 2016
Jacek Barcikowski skomentował(a) na blogu Iwona D. Bartczak post Cena najbardziej bolesna
„Z mojego doświadczenia wynika, że głównym problemem w tego typu relacjach jest szczerość (czy jej brak). Im więcej szczerości na początku, tym mniej problemów na końcu... Obłuda w artykułowaniu swoich oczekiwań, interesów, ocen na początku…”
Lip 24, 2016
Jacek Barcikowski skomentował(a) na blogu Jerzy Fiuk post Darmowe obiady to mit czy ...?
„Problem braku pracy będący wynikiem prognozowanego wzrostu produktywności "technologicznej" pogłębiony jeszcze będzie problemem starzenia się społeczeństw. Bajdurzenie polityków, że emerytury przyszłości mogą być sfinansowane przez "ZUS pracujących…”
Kwi 11, 2016
Jacek Barcikowski skomentował(a) na blogu Jerzy Fiuk post Darmowe obiady to mit czy ...?
„Moim zdaniem, tego rodzaju pomysły są próbą zastosowania swego rodzaju "antidotum" na destrukcyjną zasadę Miltona Friedmana (liczy się tylko zysk dla udziałowców), która prowadzi do mitu wzrostu i zaniku społecznej odpowiedzialności biznesu. Na ten…”
Kwi 10, 2016
Jacek Barcikowski skomentował(a) na blogu Iwona D. Bartczak post Człowiek bez wizytówek? Człowiek z perspektywami!
„Wizytówki się przydają... Ja ich używam np. na stacji benzynowej jak proszę o fakturę - nie muszę wtedy dyktować nazwy firmy, jej adresu  i NIP-u. :-) A tak poważnie. Swoje wizytówki w ilości 100 szt. wydrukowałem jakieś 2-3 lata temu (mówię tu o…”
Mar 6, 2016
Jacek Barcikowski skomentował(a) na blogu Paweł J. Dąbrowski post Durnokracja, czyli o potrzebie obywatelskiej kontroli
„@ Maciej M. Maćku, odnosząc się do przedstawionego przez Ciebie problemu wyboru reprezentatywność versus profesjonalizm… Jaką reprezentatywność masz na myśli? Czy tą teoretyczną, że w Sejmie znajdują się niby reprezentanci wyborców, czy tą…”
Luty 12, 2016
Jacek Barcikowski skomentował(a) na blogu Paweł J. Dąbrowski post Durnokracja, czyli o potrzebie obywatelskiej kontroli
„Kilka słów mojej subiektywnej oceny a propos wątku o Balcerowiczu… Laureat Nobla z 1976 roku, Milton Friedman wypowiedział kiedyś taką sentencję: „Jednym z największych błędów jest sądzenie programów politycznych i rządowych na podstawie ich…”
Luty 10, 2016
Jacek Barcikowski skomentował(a) na blogu Paweł J. Dąbrowski post Durnokracja, czyli o potrzebie obywatelskiej kontroli
„Stanisław Jerzy Lec  napisał kiedyś taką myśl: „Ci, którzy mają ideę wciąż w gębie, mają ją zazwyczaj i w pobliskim nosie”.  Idea demokracji jest niewątpliwie jedną z tych, która pasuje jak ulał do tego spostrzeżenia-aforyzmu. Nie ma chyba zbyt…”
Luty 8, 2016
Więcej…