Na kolejnym już spotkaniu w społeczności dyrektorów Business Dialog, ze wyróżniającym się udziałem członków Klubu Dyrektorów Finansowych "Dialog" - dużo sobie powiedzieliśmy jakie inwestycje bezpośrednie do Polski napływają, jakie są największe trudności negocjacyjne (ceny energii, biurokracja...) a także co z tego wynika dla gospodarki i obywateli.

Spotkanie prowadził Bartosz Radziszewski, Business Dialog. 

Relacja niebawem, ale już dzisiaj polecamy uwadze jedną z wypowiedzi Piotra Wątora, dyrektor strategii i planowania w DP Logistics:

"Zagraniczny kapitał ciągnie do Polski, widzimy, że wręcz pcha się tutaj, uważając że Polacy umieją przetworzyć pieniądze na coś z wartością dodaną, coś co również będzie jego własnością.  W Polsce powinniśmy działać z większą determinacją na rzecz tworzenia polskiego kapitału, co przez stulecia było prawie niemożliwe. Więc nie mamy wielkich bogatych rodzin, lecz pojedyńczych przedsiębiorców, choćby nawet dysponujących wielkim kapitałem, ale jednak jednostek. Najważniejszym sposobem wytwarzania kapitału w takiej sytuacji jest współpraca ludzi, firm, właścicieli. Wspólne występowanie jako partner do wielkich korporacji czy instytucji czy rynków."

Kolejne spotkanie na ten temat pod koniec października, również w Warszawie.

Czytaj więcej…
Wyślij do mnie e-mail, gdy pojawi się nowy komentarz –

Musisz być członkiem Business Dialog, aby dodawać komentarze!

Dołącz do Business Dialog