W serwisie programu "Made in Poland/Wyprodukowane w Polsce" jest już relacja z tego spotkania w Klubie Dyrektorów Finansowych "Dialog" 

O to fragment: "

"Od zawsze problemem w zarządzaniu zapasami jest nie tyle ich wartość, co struktura. W czasach normalnych zazwyczaj za dużo było tego co zbędne, a za mało tego pilnie potrzebnego. Nie ma co ukrywać, jest to efekt problemów organizacyjnych, wiary że zintegrowany system informatyczny wypełni luki w naszych procesach.

Syndromem takich problemów jest nadużywanie Excela w planowaniu zapasów. Tworzy się nieformalny sposób ustalania co, kiedy i ile kupić, w którym działania poszczególnych osób i działów są słabo ze sobą skoordynowane. Jeśli w normalnych czasach było to kosztowne, to dziś jest to groźne zjawisko. DZIŚ MUSIMY BYĆ PEWNI ŻE FIRMA NAPRAWDĘ DZIAŁA W SPOSÓB ZINTEGROWANY. Unikanie zagrożeń, a zwłaszcza wykorzystywanie szans będzie wymagało dyscypliny, błyskawicznego przepływu informacji, a szczególnie – wysokiego zaufania między wszystkimi uczestnikami organizacji. Trzeba zrobić porządki w procesach."

Kolejne spotkanie w cyklu "Prognozowanie, planowanie oraz zarządzanie ryzykiem zapasów" 11.08 w Poznaniu.

Czytaj więcej…
Wyślij do mnie e-mail, gdy pojawi się nowy komentarz –

Musisz być członkiem Business Dialog, aby dodawać komentarze!

Dołącz do Business Dialog